sken

Radoman Saddlery - westernové sedlárstvo

O sedlách

Sedlo je len také dobré, aká dobrá je kostra. Kostry pre naše sedlá sú robené na mieru koňovi aj jazdcovi z topoľového dreva, následne obaleného epoxidovým laminátom, alebo surovou kožou.
Viac o kostrách

Hovädzia hladenica správnej hrúbky a akosti je ďaľšou podmienkou pri výrobe kvalitného sedla. Koža hrúbky okolo 4,5 mm je štandardom pri našich sedlách (strmeňové remene sú z 5,5 - 6 mm). Každé sedlo dodávame zákazníkovi naolejované.

Sedlárstvo RADOMAN SADDLERY vyrába všetky druhy upínaní - déčkové, kruhové, v sukni a flat-plate vo všetkých pozíciach - full, 7/8, 3/4, 5/8 a center fire.
Viac o upínaní

V základnej cene je drevo-laminátová kostra podľa výberu zákazníka, na mieru koňovi aj jazdcovi, prírodná olejovaná koža, dvojité déčkové upínanie v pozícii full alebo 7/8, tvrdé posedlie, ploché strmeňové spojky, predtočené strmene, 6x remienky.
Viac v cenníku

Sedlá

Sedlo č.106

Sedlo č.106
Sedlo č. 106- Wade- drevolaminátová kostra, flat-plate upínanie so zadným déčkom v 7/8 pozícii, oblé sukne, okrajové zdobenie na prírodnej koži, floral zdobenie a farbenie na prednej a zadnej rázsoche, flat plate, malej sukni a hruške, kožené konče s remienkami, bucking rolls, drevené strmene.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č.104

Sedlo č.104
Sedlo č. 104- Wade- drevená kostra obalená v surovej koži, prírodná koža, flat-plate upínanie v 3/4 pozícii so zadným déčkom, drevená hruška s mulehidom, remienok na laso, oblé sukne, zdobenie basket na prednej rázsoche a malej sukni, drevené strmene.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č.103

Sedlo č.103
Sedlo č. 103- drevolaminátová kostra, kovová hruška, prírodná koža, skirt-plate upínanie v 7/8 pozícii, oblé sukne, rough-out posedlie a fendre, kožené konče s remienkami, drevené strmene.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č.99

Sedlo č.99
Sedlo č. 99-Wade- drevená kostra obalená v surovej koži, prírodná koža, flat-plate upínanie v 3/4 pozícii so zadným déčkom, drevená hruška s mulehidom, remienok na laso, prírodná kožušina, kožené konče s remienkami, okrajové zdobenie, drevené strmene.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č.97

Sedlo č.97
Sedlo č.97-Lady Wade- drevolaminátová kostra, farbená koža, skirt-plate upínanie v 7/8 pozícii, oblé sukne, prírodná kožušina, rough-out posedlie, cheyenne roll, drevená hruška obalená mulehidom, zdobenie basketom na prednej rázsoche, malej sukni a fendri, star konče s déčkami, bucking rolls,drevené strmene.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č.96

Sedlo č.96
Sedloč.96- Lady Wade- drevolaminátová kostra, prírodná koža, skirt-plate upínanie v 7/8 pozícii, oblé sukne, prírodná kožušina, drevená hruška s mulehidom, nerezové konče s remienkami, drevené poloobalené strmene,okrajové zdobenie.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č. 95

Sedlo č. 95
Sedlo č.95 Wade- drevená kostra obalená v surovej koži, prírodná koža, flat-plate upínanie v 3/4 pozícii so zadným déčkom, drevená hruška s mulehidom, remienok na laso, cheyenne roll,prírodná kožušina, kožené konče s remienkami, značka ranča na zadnej rázsoche, hruške a držiaku na putá.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č. 91

Sedlo č. 91
Sedlo č. 91- drevená kostra obalená v surovej koži, kovová hruška, farbená koža,dvojité déčkové upínanie v 7/8 pozícii, vložené mäkké posedlie, cheyenne roll, okrajové zdobenie a iniciály, strieborné konče s remienkami, drevené strmene.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č. 90

Sedlo č. 90
Sedlo č. 90-Wade-drevená kostra obalená v surovej koži, prírodná koža, flat-plate upínanie v 7/8 pozícii so zadným déčkom, drevená hruška s mulehidom, cheyenne roll, nerezové konče s remienkami, drevené poloobalené strmene, bucking rolls.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č.89

Sedlo č.89
Sedlo č. 89- drevená kostra obalená v surovej koži, prírodná koža, flat-plate upínanie v 7/8 pozícii s výrezom, tvrdé posedlie,oblé sukne, drevená hruška obalená mulehidom, zdobenie basket na malej sukni, plastové strmene obalené v koži, kovové konče s remienkami.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č. 86- Wyoming Wade

Sedlo č. 86- Wyoming Wade
Sedlo č. 86- Wyoming Wade
Prvé sedlo vyrobené v Amerike pre americký trh. Kostra Warren Wright, koža Hermann Oak, flat plate upinanie, rawhide na leme prednej a zadnej razsochy, zdobenie floral, prava ovcina, strieborné konče, monelove strmene.
Prvá fotka je z krytej haly na ranči Bucka Brannamana, dalšie štyri z výstavy na 17. ročníku Rocky Mountains Leather Trade Show v Sheridane, Wyoming.
Viac o prvej ceste po Amerike v zaujímavostiach.
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č 85-Wade

Sedlo č 85-Wade
Sedlo č 85-Wade- drevolaminátová kostra zašitá v surovej koži, drevená hruška, prírodná koža Hermann Oak, flat plate upínanie so zadným déčkom,déčko na poprsák v dvoch pozíciách,  tvrdé posedlie rough out, oblé sukne s prírodnou kožušinou (shearling), mule hide na hruške,  predĺžené fendre, monelové strmene 4", krúžok na putá, 6x remienky a nerezové konče, okrajové zdobenie laso.
Rozmery:
 • posedlie 16"
 • predná rázsocha 10 1/2"
 • hruška Guadalajara 4 1/2" x 3 1/4"
 • zadná rázsocha 13"x 4"
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č. 84

Sedlo č. 84
Sedlo č. 84- drevolaminátová kostra zašitá v surovej koži, kovová hruška, prírodná koža, flat plate upínanie v 7/8 pozícii so zadným déčkom, tvrdé posedlie rough out, oblé sukne, pravá ovčina( shearling), bucking rolls, remienok na laso, mule hide na hruške, drevené strmene 4" zašité v koži, okrajové zdobenie, ha prednej a zadnej rázsoche, malej sukni,fendri a strmeni floral zdobenie-Water Lily, nerezové konče Cathedral.
Rozmery:
 • posedlie 15"
 • predná rázsocha 9"
 • hruška 2 1/4"x3 1/2"
 • zadná rázsocha 13"x 4"
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č. 83-Lady Wade

Sedlo č. 83-Lady Wade
Sedlo č. 83-Lady Wade- drevolaminatová kostra, drevená hruška, mahagónová koža, skirt plate upínanie v 7/8 pozícii, vzadu výrez v sukni, oblé sukne, tvrdé posedlie,bucking rolls, drevené strmene zašité v koži, okrajové zdobenie Carlos border a basket, cheyenne roll, 4x remienky a nerezové konče, mule hide na hruške.
Rozmery:
 • posedlie 16"
 • predná rázsocha 9"
 • hruška 3 1/4"x 3 1/4"
 • zadná rázsocha 12"x 4"
Predané

prezrieť..

 

Sedlo č.82-Jennifer

Sedlo č.82-Jennifer
Sedlo č.82-Jennifer-replika historického vojenského sedla s čias vojny Severu proti Juhu. Drevená kostra obalená v surovej koži,čierna koža, všetky kovové súčiastky z mosadze, drevené strmene s tapaderos.

prezrieť..

 

<<  1 2 3 4 5 6 7  >>